Wybierz region

Wybierz miasto

  Chwalibogowski zagra w BOT GKS

  Autor: (pah)

  2006-12-23, Aktualizacja: 2006-12-23 02:14 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Lewy pomocnik Zagłębia Sosnowiec Bartłomiej Chwalibogowski został piłkarzem BOT GKS Bełchatów. Wczoraj prezes bełchatowskiego klubu Jerzy Ożóg podpisał w Sosnowcu umowę transferową.

  Lewy pomocnik Zagłębia Sosnowiec Bartłomiej Chwalibogowski został piłkarzem BOT GKS Bełchatów. Wczoraj prezes bełchatowskiego klubu Jerzy Ożóg podpisał w Sosnowcu umowę transferową.

  Chwalibogowski urodził się 7 sierpnia 1982 roku w Krakowie. Swoją karierę rozpoczął w Victorii Jaworzno, skąd w sezonie 2003/04 przeniósł się do Sosnowca. Jesienią rozegrał 17 spotkań, w których strzelił 2 bramki. Wystąpił również w reprezentacji Śląska w niedawnym charytatywnym spotkaniu z kadrą Polski, rozegranym w Chorzowie, gdzie walczył na lewym skrzydle ze swoim nowym kolegą z drużyny Grzegorzem Fonfarą, zaliczając asystę przy bramce Kompały.

  Piłkarz w styczniu pojawi się na zajęciach bełchatowskiej drużyny i podpisze kontrakt. Nieoficjalnie wiadomo, że zwiąże się z BOT GKS na 3,5 roku.

  Zdaniem szefów bełchatowskiego klubu, pozyskanie wyróżniającego się w II lidze piłkarza będzie dużym wzmocnieniem drugiej linii BOT GKS. Jeśli Chwalibogowski wywalczy sobie miejsce na lewym skrzydle, trener Orest Lenczyk prawdopodobnie przesunie do środka pola Łukasza Gargułę. Jesienią właśnie Garguła ustawiany był na lewej stronie pomocy, chociaż woli grać tuż za napastnikami. W tej sytuacji wygląda, że miejsce w podstawowej jedenastce może stracić ktoś z dwójki: Tomasz Jarzębowski lub Paweł Strąk.

  W najbliższych dniach wyjaśnie się przyszłość najlepszego strzelca bełchatowskiego zespołu Radosława Matusiaka. Pozyskaniem odkrycia 2006 roku zainteresowanych jest kilkanaście europejskich klubów z Francji, Anglii, Włoch, Niemiec i Ukrainy. Liczymy jednak, że Matusiak zostanie w Bełchatowie i będzie walczył o mistrzostwo Polski.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.