Wybierz region

Wybierz miasto

  Benzyna drożeje powoli

  Autor: (ani)

  2007-01-03, Aktualizacja: 2007-01-03 07:31 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Po wprowadzeniu od 1 stycznia akcyzy na paliwo, tylko na niektórych stacjach benzynowych w regionie łódzkim wzrosły już ceny. Np. w sieci Statoil litr bezołowiowej "95" zdrożał o 7 groszy i kosztuje 3,66 zł.

  Po wprowadzeniu od 1 stycznia akcyzy na paliwo, tylko na niektórych stacjach benzynowych w regionie łódzkim wzrosły już ceny. Np. w sieci Statoil litr bezołowiowej "95" zdrożał o 7 groszy i kosztuje 3,66 zł. Na większości stacji za benzynę płacimy tyle samo, co przed Nowym Rokiem.

  - Mamy jeszcze zapasy kupione po niższej cenie - usłyszeliśmy na stacji Orlen przy ul. Łódzkiej w Piotrkowie, gdzie litr E95 kosztował wczoraj 3,67 zł.

  Stacje BP na razie nie podniosły cen. Andrzej Kupis, współwłaściciel stacji w Tomaszowie Mazowieckim, przewiduje podwyżkę nie większą niż 20 groszy na litrze. - Oczywiście, o ile będzie stabilna sytuacja na światowym rynku paliwowym - zaznacza.

  Urszula Cieślak, analityk z firmy "Refleks", twierdzi, że benzyna zdrożeje średnio 20-25 groszy na litrze. - Ceny zaczną rosnąć za kilka dni, na początku o kilka groszy, a w ciągu miesiąca osiągną maksymalną stawkę - uważa Urszula Cieślak.

  Dorota Adamska z sieci BP podkreśla, że cena benzyny zależy od cen baryłki ropy naftowej i paliw na światowych giełdach, kursu dolara, wysokości podatków i opłat oraz od cen na najbliższych stacjach konkurencyjnych.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.