Wybierz region

Wybierz miasto

  Będą kary dla chuliganów

  Autor: (hof)

  2006-11-09, Aktualizacja: 2006-11-09 04:50 źródło: Express Ilustrowany

  26 chuliganów mieniących się kibicami Widzewa odpowie przed sądem grodzkim w Bełchatowie za zakłócenie porządku przed sierpniowym meczem z miejscowym BOT GKS Bełchatów.

  26 chuliganów mieniących się kibicami Widzewa odpowie przed sądem grodzkim w Bełchatowie za zakłócenie porządku przed sierpniowym meczem z miejscowym BOT GKS Bełchatów.

  Sprawą trzech nieletnich pseudokibiców zajmie się sąd rodzinny. Z wnioskami o ukaranie stadionowych chuliganów wystąpiła miejscowa policja.

  Jak poinformował rzecznik bełchatowskiej policji, Sławomir Szymański, przed meczem piłkarskiej ekstraklasy GKS Bełchatów - Widzew chuligani zakłócili porządek i zagrozili bezpieczeństwu przechodniów.

  - Grupa agresywnych pseudokibiców próbowała bez biletów wejść na stadion. Zaczęli się awanturować z ochroną i rzucali butelkami w kierunku przechodniów. Po zatrzymaniu okazało się, że próbowali wnieść na stadion m.in. race i inne zabronione przedmioty - wyjaśnił Szymański.

  Zatrzymano wówczas 29 najbardziej agresywnych uczestników zajść w wieku do 16 do 34 lat; są oni mieszkańcami Łodzi, Łasku, Zelowa, Koluszek i Wołomina.

  Wkrótce do sądu trafią też wnioski o ukaranie czterech kielczan, którzy podczas sobotniego meczu bełchatowian z Kolporterem Koroną Kielce zawiesili flagę z napisem na ogrodzeniu swego sektora, a wobec interweniujących pracowników ochrony, zachowywali się agresywnie i usiłowali wyłamać furtkę ewakuacyjną sektora.

  Na pisemny wniosek organizatora meczu na stadionie użyto sił policyjnych; zatrzymano czterech najbardziej krewkich pseudokibiców.

  Za popełnione wykroczenia chuliganom grozi areszt, ograniczenie wolności, grzywna oraz zakaz stadionowy.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.