Wybierz region

Wybierz miasto

  Barbórkowe dla bełchatowskich górników

  Autor: (mb, rj)

  2006-11-28, Aktualizacja: 2006-11-28 07:31 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Tradycyjną wypłatę barbórkową otrzymali już bełchatowscy górnicy. Kopalnia nie chce ujawnić, ile konkretnie wpłynęło na ich konta, wiadomo jednak, że osobom, które przepracowały ostatnie 12 miesięcy, przysługuje nagroda ...

  Tradycyjną wypłatę barbórkową otrzymali już bełchatowscy górnicy. Kopalnia nie chce ujawnić, ile konkretnie wpłynęło na ich konta, wiadomo jednak, że osobom, które przepracowały ostatnie 12 miesięcy, przysługuje nagroda w wysokości miesięcznego wynagrodzenia. Barbórka jest więc w zasadzie ich trzynastą pensją, zależną od stażu pracy i zarobków. Średnia pensja, ze wszystkimi dodatkami, wynosi w kopalni ok. 4.500 zł brutto. Spółka zatrudnia 8 tys. 130 osób.

  Górnicy z tomaszowskiej Kopalni Piasku "Biała Góra" dopiero otrzymają "barbórkę" i tradycyjne "strawne". To drugie świadczenie ma charakter symboliczny i jest pozostałością dawnego deputatu na żywność. Teraz wynosi około 50 zł.

  * * * * *


  Pieniądze, które kopalnia w Bełchatowie planowała przeznaczyć na barbórkowe występy artystyczne, zostaną przekazane rodzinom ofiar tragedii w śląskiej "Halembie". Koncerty dwóch zespołów miały kosztować kilkanaście tysięcy złotych.

  Sonda

  Czy uczniom należy zabronić korzystania z telefonów komórkowych w szkole?

  • tak (64%)
  • nie (36%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.